Top.Mail.Ru
Расширенный поиск

38 лет, мужчина

Нижний Новгород

Гражданство: Россия

Желаемая должность и зарплата
Management
20 000 руб.
График, место работы
Полный рабочий день. Ищу работу в городе: Москва , Санкт-Петербург , Нижегородская область (1  город) , Новосибирская область (1  город) . Командировки возможны.
Стаж в желаемой должности
4 года
Профессиональные навыки
Advanced communication skills
Advanced organizational skills
Advanced research skills
Advanced team-working skills
High responsibility
Основное образование
Высшее , Earlham College, USA ,

Опыт работы

2007, сентябрь — продолжаю работать, 16 лет

Manager

Kings Head Restaraunt and Bar

2004, сентябрь — продолжаю работать, 19 лет

International Students Recruiter

Admissions Office, Earlham College

Contact prospective international students, organization of presentations and tours, sceduling, organization of presentations in other states, active recruiting, college research and marketing, projects organization.

г.в.

Высшее образование (специалист)

Earlham College, USA

economics (development) and international studies (international law and development)

Study abroad experience- London, UK - spring 2007 Research experience- Ford/Knight Research Project Advanced Studies: Graduate School, Monterey Institute of International Studies, California, USA, Global Trade and Development Program, Summer 2007 International Baccalaureate Diploma- United World College of the American West, New Mexico, USA, 2002-2004

Владение языками

Английский - свободное владение

Немецкий - средний

Подробнее о себе

Семейное положение

Холост , Детей нет