Top.Mail.Ru
Расширенный поиск

37 лет, женщина

Москва

Гражданство: Россия

Желаемая должность и зарплата
Interpreter, translator
700 руб.
График, место работы
Полный рабочий день. Ищу работу в городе: Москва .
Стаж в желаемой должности
2 года
Профессиональные навыки
Oral consecutive translation from English, German into Russian and vice-versa, good French skills, Good PC skills(Word, Excel)
Основное образование
Неполное высшее , Московский Государственный Лингвистический Университет им. Мориса Тореза , 2009

Опыт работы

2008, март — продолжаю работать, 16 лет

Translator, free-lancer

World Fashion Channel

Translation of films from English, French into Russian.

2008, июнь — 2008, июнь, 0 мес

Intepreter

NEFTEGAZ'2008, Exhibition

Oral consecutive translation on the Netherlands Maritime and Offshore Trade Mission to the Russian Federation

2007, октябрь — 2007, октябрь, 0 мес

Interpreter

Amtex PVT LTD, Faisalabad, Textile fabrics Exhibition Fair

Oral consecutive translation, work with clients.

2007, июнь — 2007, сентябрь, 3 мес

Games operator; Admissions & Guest Services

Paramount King's Dominion, entertainment park, USA, VA, Doswell

Cashiering, processing sales transactions, handling tickets and Season Passes, taking guest comments, and recording lost and found articles.

2007, февраль — 2007, февраль, 0 мес

Assistant, interpreter

International Exhibition Fair “Foreign Languages and Education Abroad”

Oral translation at the International Exhibition Fair “Foreign Languages and Education Abroad”. Work with clients.

2006, октябрь — 2006, октябрь, 0 мес

Intepreter

Exhibition “Golden Autumn”

Oral consecutive translation at the exhibition "Golden Autumn" in the area of agriculture. Consecutive translation at the meetings with clients.

2009 г.в.

Неполное высшее

Московский Государственный Лингвистический Университет им. Мориса Тореза

Linguistics (English, Frech)

Владение языками

Английский - свободное владение

Немецкий - продвинутый

Французский - продвинутый

Подробнее о себе

Семейное положение

Не замужем , Детей нет

О себе

Responsible‚ hardworking‚  communicative‚ getting along with people‚ good at coping in stressful situations‚  easy learning‚ able to work in a team.